Goleada staklaraca u Paraćinu, zeleni izgubili u Pirotu

Fudbaleri SFS Borca ostvarili su ubedljivu pobedu u Paraćinu u utakmici 23. kola Srpske lige Istok dok je Jedinstvo poraženo u Pirotu.

Staklarci su po kiši ostvarili pobedu u utakmici sa čak 10 golova – 6:4 i savladali Ðerdap na domaćem terenu. Golove za domaćina na stadionu kraj staklare postigli su Nenad Simić u 4. i 5. minutu, Marković u 37. i 49. Veljković u 55. i Svetislav Simić u 59. minutu. Ovo je 12. pobeda SFS Borca u Srpskoj ligi ove sezone za ukuno 37 bodova i 6. mesto na tabeli.

Jedinstvo je poraženo u pirotu sa ubedljivih 4:1, a jedini gol postigao je Lapčević. Zelenima je poraz na Jugu Srbije 11. od starta prvenstva pa su Paraćinci ostali na 28 bodova i zauzimaju 11. mesto na tabeli.

U preostalim utakmicama ovog kola Timočanin – Trajal 0:1, Žitorađa – Vlasina 2:5, Radnički – Meševo 1:1, OFK Sinđelić – Jedinstvo 1:1, Dunav – Budućnost 2:1 i GFK Jagodina – Pčinja 2:0.

Na tabeli je Trajal i dalje prvi sa maksimalnih 69 bodova dok zanimljovo tri ekipe dele drugo mesto Meševo, OFK Sinđelić i Radnički (P) sa po 40.

U narednom 24. kolu SFS Borac gostuje Jedinstvu 1936 u Kruševcu dok će paraćinako Jedinstvo u pomoravskom derbiju ugostiti GFK Jagodinu.