Vanredno kolo Srpske lige Istok – Jedinstvo pobedilo Jagodinu, SFS Borac bez golova sa Jedinstvom u Kruševcu

U sredu je odigrano vanredno 24. kolo Srpske lige Istok, Jedinstvo je pobedilo Jagofinu u pomoravskom derbiju, a SFS Borac je odigrao nerešen meč sa Jedisntvom 1936 u Kruševcu.
Zeleni su na Gradskom stadionu u Paraćinu savladali favorizovanu Jagodinu rezultatom 3:1. Gosti su prvi pogodili preko Jovanovića u 6. minutu, a u 17. izjednačenje donosi Lapčević. Aleksandar Janković iz Jagodine u 21. dobija crveni karton što je u velikoj meri odredilo dalji ishod meča.

Novković je iz penala u 66. minutu doveo zelene u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Lapčević drugim golom na utakmici. Ovo je Jedinstvu deveta pobeda u ligi, a treća u poslednjih pet mečeva. Zeleni su 11. na tabeli sa 31 bodom i na dobrom su putu da osiguraju opstanak u ligi.
Sa druge strane SFS Borac je gostovao Jedinstvu 1936 u Kruševcu, a ovaj meč je jedini u ovom kolu koji je završen bez golova. Staklarci dele 5. mesto na tabeli Srpske lige Istok sa jučerašnjim protivnikom sa po 38 bodova.

U ostalim utakmicama 24. kola postignuti su skledeći rezultati: Meševo – Radnički (P) 1:0, Pčinja – Žitorađa 5:0, Vlasina – Timočanin 3:2, Trajal – Dunav 3:0, Budućnost – OFK Sinđelić 0:1 i Đerdap – Radnički (S) 1:0. Na tabeli i dalje bez ijednog izgubljenog boda vodi Trajal koji ima 72, a potom slede Meševo i OFK Sinđelić sa po 43.

Već za vikend na programu je 25. kolo Srpske lige IStok. SFS Borac u nedelju od 11 časova dočekuje Budućnost iz Popovca, a Jedinstvo od 16.30 gostuje Žitorađi. Sastaju se još Đerdap – Meševo, Radnički (S) – Jedinstvo 1936, OFK Sinđelić – Trajal, Dunav – Vlasina, Pčinja – Timočanin i G>FK Jagodina – Radnički (P).