Završen Kadetski festival šahovskog saveza Centralne Srbije koji je igran u Paraćinu
nor

Dodelom medalja i pehara završen je 24. Kadetski festival Centralne Srbije u šahu koji je prethodnih dana igran na bazenima Prestiž u Paraćinu.

Na njemu je nastupilo 125 mladih šahista (82 dečaka i 43 devojčice) sa teritorije Centralne Srbije, a tom prilikom je održano devet mini turnira po starosnim kategorijama.

Od Paraćinskih predstavnika na ovom takmičenju u kategoriji devojčica do 12 godina 2. mesto osvojila je Neda Petrović. Vasiliju Lukiću je pripalo 3. mesto kod dečaka do 12 godina starosti.

nor

U kategoriji dečaka do 16 godina Saša Lukić osvojio je 3. mesto, Dunja MIletić je bila druga kod devojčica do 18 godina. I konačno u apsolutnoj kategoriji Dunja Milićević bila je treća.

Sudijski tim činilo je sedmoro sudija od kojih su njih troje Paraćinci.