SFS Borac u nadoknadi do pobede nad Žitorađom u 2. kolu Srpske lige Istok

Paraćinski SFS Borac ostvario je prvu pobedu u prvenstvu i to kakvu. Na stadionu kraj staklare gostovala je Žitorađa koja je odolevala do pred sam kraj utakmice ali su domaćini pobedu 2:1 u 2. kolu Srpske lige Istok ostvarili u nadoknadi vremena. Strelac odlučujućeg gola bio je Nikola Gajić.

SFS Borac je poveo golom Nenada Simića sa bele tačke već u 9. minutu utakmice, izjednačio je Mladen Bemić u nadoknadi prvog poluvremena, a veliku radost domaćim navijačima pred sam kraj donosi Gajić inače strelac i u Jagodini. Trener gostiju razočaran ovakvim epilogom, a njegov kolega Miladinović zadovoljan sa prva tri boda u sezoni koja su staklarci ostvarili po veoma sparnom vremenu.

Žitorađa je u Srpsku ligu stigla kao prvak Zone Jug. Njihov trener Dejan Krstić priznaje da je treći rang takmičenja mnogo jači od Zone gde su igrači njegove ekipe nastupali prošle sezone i da je borba za bodove mnogo teža i napornija.

Sa druge strane SFS Borac je u dobroj meri promenio tim, a iz preošlogodišnjeg sastava otišla su petorica fudbalera. Ponoviti prošlogodišnji uspeh i 4. mesto na tabeli biće gotovo nemoguće ali ne i neostvarivo, tako bar misli trener Miladinović.

SFS Borac јe dakle došao do prve pobede ali nije paraćinsko Jedinstvo. Nakon utakmice bez golova na startu sezone sa novajlijom Đerdapom i to na domaćem terenu, zeleni su poraženi sa minimalnih 1:0 od imenjaka u Kruševcu. Narednog vikenda na programu je 3. kolo Srpske lige Istok. Staklarci će na gostovanje Timočaninu koji još uvek nema ni bod, a Jedinstvo dočekuje Budućnost iz Popovca koji ima obe pobede od starta prvenstva.