Prvak Srpske lige Istok poražen u Paraćinu, Jedinstvo pobedilo Dubočicu

Paraćinako Jedinstvo pobedilo je Dubočicu 2:1 u poslednjem 30. kolu Srpske kige Istok.

Zeleni su do pobede na Gradskom stadionu došli nakon preokreta jer su gosti poveli u 20. minutu golom Filipa Stojeva.

Junak pobede Jedinstva je Sreten Marković strelac oba gola za domaćina prvo u 35. a potom i u 45. minutu, tačnije u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Zeleni su ostvarili ovosezonaki cilj i opstali u ligi i pored mnogo problema na startu prvestva. Ligu su završili sa 44 boda i skorom 13 pobeda, 5 remija i 12 poraza.

Na taj način su zauzeli plasman na sredini tabele tačnije 8. mesto.

Drugi paraćinaki srpakoligaš SFS Borac poražen je na kraju šampionata u Prahovu od Dunava 4:1.

Staklarci su bili bolji od gradskog rivala i sezonu 22/23 završili na sjajnom 4. mestu na tabeli i sa epitetom jednog od najtežih protivnika u ovom rangu takmičenja.

Njihov ovosezonski bilans je 13 pobeda, 8 remija i 9 poraza.

Prvak lige i novi član Prve lige Srbije je Dubočica, a viceprvak Radnički iz Pirota.

Iz lige su uspali OFK Topličanin, OFK Brzi Brod, Timok 1919 i Car Konstantin.

Reakcije trenera i igrača Jedinstva i Dubočice gledajte već u ponedeljak u Pričama dana na Kanalu M.