Podela bodova na gradskom derbiju u Paraćinu

Derbi 14. kola Srpske lige Istok između Jedinstva i SFS Borca završen je bez pobednika rezultatom 2:2. Rekordan broj gledalaca na Gradskom stadionu ove sezone gledao je jedan veoma zanimljiv i borben meč pun preokreta u kom je SFS Borac vodio, Jedintvo je preokrenulo da bi staklarci na kraju sa stadiona Jedinstva ipak odneli jedan bod. Gosti ipak nezadovoljni krajnjim ishodom jer smatraju da su zaslužili pobedu.

Na iznenađenje velikog broja gledalaca na Gradskom stadionu SFS Borac je diminirao u prvom poluvremenu, a gosti su poveli golom bivšeg kapitena zelenih Nenada Simića u 27. minutu meča. U drugom delu igre šok za goste, a zeleni kao preporođeni postižu dva gola za kratko vreme uz autogol Lazića i pogodak Petrovića, potpuno preokreću meč u svoju korist. U 75. minutu za konačnih i čini se ravnopravnih 2:2 gol postiže Petković. Akteri ovog meča iz tabora domaćina nisu hteli da prokomentarišu derbi ali zato jeste predsednik Jedinstva Aleksandar Jovanović.

Nakon nešto lošijeg starta u ligi Jedinstvo je konsolidovalo svoje redove i trenutno se nalazi pri vrhu tabele Srpske lige Istok. Sa druge strane SFS Borac je odlično počeo prvenstvo da bi krajem septembra i početkom oktobra prošao kroz manju rezultatsku krizu i veoma težak raspored. Gradski rivali su naime izjednačeni na tabeli sa po 24 boda i imaju skor 7 pobeda, 3 remija i 4 poraza uz gotovo identičnu gol razliku.

Do kraja jesenjeg dela prvenstva  u Srpskoj ligi Istok ostalo je još jedno kolo. Paraćinski zeleni u subotu od 13 časova gostuju trećeplasiranoj Dubočici, a SFS Borac u nedelju od 11 č. dočekuje Dunav. Zanimljivo je i to da je Radnički iz Svilajnca na 4. mestu tabele, a ovaj klub je od dolaska bivšeg stratega staklaraca Zorana Terzića izgubio samo jedan od 11 mečeva u Srpskoj ligi Istok u kojoj vode Budućnost i Radnički.