Paraćinsko Jedinstvo i Budućnost remizirali, SFS Borcu bod iz Knjaževca

Paraćinsko Jedinstvo nije uspelo da sačuva prednost od 2:0 u subotu na Gradskom stadionu u duelu sa odličnom ekipom Budućnost iz Popovca. I pored odlične igre u veoma teškim uslovima i po velikoj vrućini, derbi meč 3. кola Srpske lige Istok završen je 2:2.

Ovo je šok, jednostavno imali smo vođstvo 2:0, igrali smo kako smo se dogovorili. Izuzetno teška utakmica. Čestitao bih i jednoj i drugoj ekipi na izuzetno kvalitetnoj predstavi. Bilo je veoma teško igrati prvo poluvreme ali smo mi odigrali jednu od boljih utakmica od kada sam trener Jedinstva. Budućnost je veoma kvalitetna ekipa u samom vrhu tabele poslednjih godina. Nama preostaje da ispravljamo greške u hodu, rekao je za Kanal M trener domaćina Pećaranin.

Kolega trenera Pećaranina ali na protivničkoj klupi Boban Stanković bio je zadovoljan nakon ovog meča posebno zbog toga što su se njegovi izabranici rezultatski vratili nakon dva gola minusa.

Zeleni su odlično krenuli u ovoj utakmici i poveli preko Luke Labana već u 3. minutu. Na 2:0 je tek u 83. minutu povećao Nemanja Petrović. I taman kada su svi na stadionu pomislili da će zeleni ostvariti trijumf gosti se prvo vraćaju u meč golom Milanovića za 2:1 da bi isti igrač postavio konačnih 2:2 u 4. minutu zaustavnog vremena.

Uzbudljiva utakmica, dobra za ljubitelje fudbala, dobra za gledanje ali teška za vođenje. Uvek je zadovoljstvo igrati protiv Jedinstva. Ekipa sa bogatom tradicijom, odličan teren za igru, fudbalski stadion… respekt za domaćina. Zbog velike vrućine nismo pružili ono što inače možemo. Karakter je opet tu, vratili smo se posle 2:0, bar jedan bod sa svake utakmice je nešto što je pozitivno, reči su trenera gostiju iz Popovca Bobana Stankovića.

U narednom kolu Jedinstvo gostuje Trajalu koji je neporažen u prva tri kola, a Budućnost igra još jedan debi kola sa Radničkim iz Pirota. U ovom kolu i SFS Borac je remizirao ali u Knjaževcu kod Timočanina u utakmici koja je završena takođe 2:2. O ostalim utakmicama 3. Kola Srpske lige Vlasina – Meševo 2:2, Pčinja – Trajal 1:3, Radnički je iznenađujuće poražen od Jedinstva 1936 iz Kruševca u Pirotu 2:1, Jagodina ubedljiva nad Đerdapom 6:0, Žitorađa – Radnički Svilajnac 3:0 i Dunav – OFK Sinđelić 3:0. N a tabeli vode Jagodina i Trajal sa po 6 bodova, SFS borac je deveti sa 4, a Jedisntvo na 12. mestu tabele şa 2 boda.