Paraćinac Dušan Krstić osvojio prvo mesto na trci “Suzuki Midnight Sun Run” na Islandu

Atletičar Dušan Krstić osvojio je prvo mesto na trci “Suzuki Midnight Sun Run” u dužini od 10 kilometara koja je nedavno održana na Islandu, pohvalio se ovaj momak na društvenim mrežama.

Ovaj Paraćinac je do ovog sjajnog uspeha na dalekom islandu doša uz lični rekord od 33.50.

Jedna od mojih najbolje istrčanih trka do sada. Konfiguracija staze ne baš idealna za neka brza vremena; svaki kilometar je priča za sebe zbog elevacije i udara vetra iz različitih pravaca. Uprkos svemu, osećaji od samog starta trke su bili odlični. Sjajna trka, odlična organizacija, borba za 50. kao i za 1. mesto, uz male razlike između trkača, kao ono što našim trkama nedostaje, samo je deo objave Dušana Krstića na društvenoj mreži facebook.

Podsećamo, Dušan Krstić je naš Paraćinac koji već nekoliko godina živi i radi u Novom Sadu. Dugo se bavi atletikom i planinskim trčanjem. I ono što je posebno zanimljivo nakon završene Gimnazije u rodnom gradu diplomirao na Fakultetu teh. nauka u Novom Sadu.

Trenutno na ovom fakultetu radi kao asistent, a upisao je i doktorske studije.

Pogledajte priču o Dušanu Krstiću s početka godine.