Kupuju li Paraćinci u second hand radnjama

Kupuju li Paraćinci u second hand radnjama

Odavno nije „blam“ kupovati u second hand radnjama, gde se može naći i atraktivnija ponuda nego u buticima, za relativno male pare. Svi znaju da je u pitanju polovna odeća, sa greškom, ali neretko se može naći i nova sa etiketom. Zanimalo nas je koliko često naši sugrađani posećuju ove radnje.

Odeća u srpske second hand radnje stiže uglavnom iz zemalja Evropske unije. U Paraćinu postoji veliki broj lokala ovog tipa, gde se može naći polovna roba poznatih robnih marki po veoma povoljnim cenama. Iako se u ovim radnjama neretko mogu videti i muškarci, zaposleni ističu da su najveći kupci uglavnom pripadnice lepšeg pola.

Dok neki prate dolazak nove robe u Second hand radnjama, ima i onih koji čekaju sniženja pa kupuju tada. U skladu sa godišnjim dobima, razlikuje se i potražnja kupaca za određene artikle.

Veliki izbor brendirane garderobe i povoljne cene najčešći su razlozi zbog kojih se ljudi odlučuju za kupovinu u ovim radnjama. Svaka od njih ima određeni dan u nedelji kada im stiže nova roba i tada su cene malo više. Nakon par dana određeni komadi se mogu naći po znatno nižoj ceni. Koliko Paraćinci ostavljaju novca u ovim radnjama i šta najčešće kupuju.

Second hand radnje gotovo uvek imaju ogroman izbor farmerki, džempera, košulja, zavesa, posetljina ali i torbi, ešarpi i raznog aksesoara. Iako u većini slučaja robu kupljenu u Second handu ne možete zameniti, prilikom svake kupovine uredno ćete dobiti fiskalni račun.