Košarkašice Paraćina pobedile Javor

Pobedom nad Javorom u Hali sportova, košarkašice Paraćina načinile su još jedan korak ka 2. ligi Srbije. One su u prvoj utakmici plejofa Reg. lige Jug pobedile ekipu iz Ivanjice 74:60. Trener gostujuće ekipe čestitao je domaćinu na pobedi i izneo razloge za poraz u Paraćinu.

Zaslužena pobeda Paraćina. Mi smo danas promašili rekordan broj slobodnih bacanja. Jedan od razloga poraza je povreda našeg centra na početku mečarekao je trener Javora Sreten Stanković.

Paraćinke su više želele pobedu što se jasno videlo na terenu iako su meč počele nervozne. Gošće iz Ivanjice držale su se u prve dve četvrtine ali u nastavku meča košarkašice Paraćina su bile agresivnije i preciznije i zaslužile prvu pobedu u pjelofu.

„Gradili smo prednost iz četvrtine u četvrtinu. Dobra utakmica za nas u drugom poluvremenu kada smo bili čvršći kako u odbrani tako i u napadu,“ kaže trener domaćina Dušan Jovanović.

Uz Paraćin u ovogodišnjem plejofu učestvuju Javor, Šabac i Svrljig i samo će pobednik ostvariti plasman u viši rang. Naše košarkašice su bile odliče u regularnom delu prvenstva praktično bez poraza.

U drugom kolu plejofa narednog vikenda košarkašice Paraćina igraće sa Šapcem u gostima.