Odbojkaši paraćinskog Borca ubedljivi protiv Kleka

Odbojkaši paraćinskog Borca ostvarili su očekivanu pobedu u duelu sa OK Klek Srbijašume u 15. kolu Prve lige Srbije. Domaćini su u SRC „7. juli“ slavili sa maksimalnih 3:0 po setovima 25:14, 25:18 i 25:23. Trijumf u Paraćinu je ubedljiviji od onog u prvom delu prvenstva kada je Borac slavio tešku pobedu u Zrenjaninu rezultatom 3:2.

Gosti su igrali očajno u prva dva seta u kojima im je Borac dozvolio svega 14 odnosno 18 poena. Drama je viđena u trećem setu koji su Paraćinci ipak rešili u svoju korist. Jedan od razloga teškog poraza gosti vide u činjenici da su 15. kolo igrali bez svog kapitena.

Borac je pred ovaj meč zabeležio tri vezana poraza pa je pobeda pred domaćim navijačima odličan motiv pred finiš prvenstva. Paraćinci su praktično obezbedili opstanak u Prvoj ligi Srbije što je i bio cilj pred početak šampionata.

Paraćinci su ove sezone zabeležili 8 pobeda i 7 poraza što je u ovom trenutku dovoljno za sredinu tabele odnosno 6. mesto u konkurenciji od 12 ekipa. Borac je bio jedan od retkih klubova u ligi čiji prvotimci zbog proglašene vanredne situacije u opštini nisu mogli ni da treniraju što se negativno odrazilo na njihovu igru u ovoj godini.

Borac će u subotu putovati u Smederevo gde će igrati meč 16. kola Prve lige Srbije. U prvom delu prvenstva početkom novembra prošle godine, Paraćinci su slavili pobedu na domaćem parketu 3:1.