Završeno polufinale Prvenstva Srbije u šahu koje je igrano u Paraćinu

Maria Manakova pobednica je polufinala Prvenstva Srbije u šahu, takmičenja koje je prethodnih dana igrano na bazenima SRC „Prestiž“ u Paraćinu. Drugo mesto osvojla je Marina Gajčin a treće Sandra Đukić.

Najbolja šahistkinja Paraćina Milena Vujčić prvenstvo je završila kao šesta.

U muškoj konkurenciji najbolji je bio Novak Čabarkapa, drugo mesto osvojio je Luka Budisavljević a treće Siniša Dražić.

Na polufinalu Prvenstva Srbije koje je igrano u pandemijskim uslovima i uz sve propisane mere, takmičilo se 40 šahista u muškoj i 13 u ženskoj konkurenciji.

Svi oni su se u svojim kategorijama borili za jedno od prva četiri mesta koja vode u finale.

Desetorica prvoplasiranih u muškoj konkurenciji osvojili su novčane nagrade u iznosu od 250 hiljada, a kod dama prvih šest osvojilo je novčane nagrade u iznosu od 140 hiljada dinara.

Nagrade najboljim šahistkinjama uručio je Andrija Jorgić, generalni sekretar Šahovskog saveza Srbije, dok je najboljim šahistima pehare i medalje uručio Srećko Bačevac, generalni menadžer Akademije Dositej.