Pobeda SFS Borca nakon preokreta nad OFK Topličaninom

SFS Borac ostvario je pobedu na domaćem terenu 2:1 nad OFK Topličaninom u 25. kolu Srpske lige Istok. Svi javni događaji su u Srbiji tokom vikenda otkazani zbog trodnevne žalosti povodom tragedije na Vračaru, a li su sportisti ipak nastupali. Na stadionu kraj staklare zastave Srbije na pola koplja sa solidnim brojem navijača na tribinama koji su ispratili veliki preokret domaćina.

Gosti su na ovom meču poveli u 53. minutu da bi domaćin preko Simića iz penala u 75. Izjednačio. Svega 8 minuta kasnije konačan rezultat postavlja David Ilić. Kapiten domaćeg sastava Nikola Milenković smatra da je SFS Borac zaslužio pobedu na domaćem terenu i da su pokazali zajedništvo u pravom momentu koje ih odlikuje poslednjih nekoliko godina.

Trener gostiju iz Prokuplja Bojan Pećaranin bio je vidno razočaran sudijskim odlukama na ovoj utakmici. Iako ne umanjuje kvalitet SFS Borca i njihovu igru, strateg gostiju smatra da su sudije direktno uticale na krajnji ishod meča. Sa druge strane trener domaćeg sastava Miladinović nije želeo da komentarište suđenje.

Staklarci su i dalje na odličnom 4. mestu tabele Srpske lige Istok sa 45 bodova svega dva manje od Radničkog iz Svilajnca. Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola u koja SFS Borac ulazi rasterećeno, a već za vikend igra težak meč u Jagodini.

Leskovačka Dubočica kiksuna je na svom terenu i odigrala svega 1:1 sa FK Budućnost i sada deli prvo mesto na tabeli sa Radničkim iz Pirota sa po 57 bodova koji je u ovom kolu pobedio Timok u Zaječaru 2:0. Paraćinsko Jedinstvo je još u subotu pobedilo Pčinju u gostima 3:1 i osvojilo 3 veoma važna boda u borbi za opstanak u ligi.