Jedinstvo pobedilo Pčinju, a SFS Borac Meševo u derbiju kola Srpske lige Istok

Za razliku od prethodnog vikenda kada su pretrpeli poraze, oba paraćinska predstavnika u Srpskoj ligi Istok su u poslednjem kolu ovog ranga takmičenja slavila sa identičnim rezultatom. Jedinstvo je na Gradskom stadionu sa 2:1 pobedilo Pčinju, a SFS Borac na stadionu kraj staklare Meševo u derbiju 21. kola.

Zeleni su još u subotu na domaćem terenu slavili važnu pobedu i nova tri boda golovima Petrovića u 45. sa penala i Lapčevića u 54. minutu. Jedinstvo je trenutno na 11. mestu tabele sa 25 bodova‚jedan više od Đerdapa, a tri manje od Budućnosti iz Popovca.

Sa druge strane staklarci su bili sigurni protiv drugoplasiranog Meševa u derbiju 21. kola, a za domaćina su pogađali iskusni Nenad Simić u 25. i Danijel Zlatković u 54. minutu utakmice. SFS Borac je peti na tabeli Srpske lige Istok sa 34 boda, četiri manje od četvrtoplasiranog Radničkog iz Pirota.

U preostalim mečevima ovog kola Radnički iz Svilajnca je napravio najveće iznenađenje i sa čak 4:0 pobedio OFK Sinđelić u sred Niša, Dunav – Đerdap 3:0, Timočanin – Jedinstvo 1936 1:2, Žitorađa – Budućnos 0:1, GFK Jagodina – Trajal 0:2 Radnički (P) – Vlasina 0:0.

Na tabeli ubedljivo vodi Trajal sa maksimalna 63 boda, a potom slede Meševo, OFK Sinđelić i Radnički Pirot. U narednom kolu paraćinci gostuju, SFS Borac Radničkom u Svilajncu, a Jedinstvo Meševu.