U Ćupriji održana 78. Ulična trka “Aleksandar Aca Petrović”

Napetom trkom nekih od najboljih srpskih atletičara u seniorskoj konkurenciji, završena je 78. Ulična trka u Ćupriji u čast Aleksandra Ace Petrovića, čuvenog atletskog trenera. Prvi na cilju bio je Uroš Gutić koji je u borbi za medalju uspeo najbrže da pretči stazu dugu 3000 metara. On je na ovom takmičenju osvetlao obraz kluba “Borac” iz Banja Luke, a ovaj uspeh samo je još jedan u nizu koji je ovaj dvadesetšestogodišnji atletičar ostvario u ovoj godini.

Najstarija ulična trka u Evropi “Aleksandar Aca Petrović” ove godine okupila je preko stotinu atletičara iz više zemalja. Legendarni atletičar, a poslednjih godina trener u Atletskom klubu “Morava” iz Ćuprije, Dragan Zdravković ocenjuje ovaj dođadjaj kao jedan od naznačajnijih u svetu atletike.

U centralnoj gradskoj ulici održano je ukupno 20 trka u više kategorija. Veliki broj predškolaca učestvovao je u trci na 150 metara, a nakon toga su mlađi i stariji juniori i juniorke trčali distancu od 1500. Trka za učenike od prvog do četvrtog razreda bila je zatvorenog tipa i oni su trčali na 300 i 600 metara. Uvertira za najznačajniji događaj bila je trka mlađih pionika i pionirki i njihovih starijih drugova na 900 metara. Takmičarski duh, želja za pobedom i neopisiva sreća po osvajanju medalja bila je najbolja slika kojom je Ćuprija mogla da se pohvali sinoć.

Ovo su samo neke od prvih reakcija takmičara koji su u svojim kategorijama bili najbolji.

Seniorska trka nosila je ime “Miroslav Trle Pavlović”, dok je cela manifestacija pod nazivom “Aleksandar Aca Petrović” i održava se već 78. put po redu. Ovaj događaj organizuje se u sklopu programa u okviru obeležavanja Dana opštine Ćuprija.