Pobeda sezone za Jedinstvo protiv Meševa, SFS Borac izgubio u Svilajncu

Pobeda Jedinstva i poraz SFS Borca obeležili su 22. kolo Srpske lige Istok u fudbalu, makar što se tiče ljubitelja ove igre iz Paraćina i okoline.

Zeleni su dugo gubili protiv Meševa u gostima, protiv drugoplasirane ekipe u ligi. Strelac za domaćina bio je Marković u 58. minutu, a nadu za Paraćince donosi Lapčević u 79. Gol za pobedu i najveće iznenađenje kola postiže Novković sa bele tačke u 82. minutu za veliku bobedu Jedinstva.

Zeleni su ostvarili drugu vezanu pobedu u prvenstvu, a 8. ukupno i zauzimaju 11. mesto na tabeli sa 28 bodova.

Drugi paraćinaki predstavnik u Srpskoj ligi Istok SFS Borac poražen odlazi iz Svilanca jer je Radnički pobedio u derbiju 3:2. Domaćin je poveo preko Kocića, rano već u 11. minutu, a izjednačio Milenković u 24. Kačar ponovo dovodi Radnički u prednost pogotkom u 53. minutu, Zlatković samo tri minuta kasnije donosi izjednačenje staklarcima. Pobedu domaćoj ekipi obezbedio je Milošević u trećem minutu nadoknade za veliku radost Svilajnčana na čijoj klupi sedi ex strateg SFS Borca Zoran Terzić. Ova ekipa je inače u sjajnoj formi i vezala je 5 pobeda u nizu!

SFS Borac ostaje na 34 boda i pao je na 7. mesto tabele. U preostalim mečevima ovog kola Jedinstvo 1936 – Dunav 3:1, Pčinja – Radnički (P) 2:1, Đerdap – OFK Sinđelić 2:0 i Trajal – Žitorađa 4:2.

U nedelju igraju Vlasina – GFK Jagodina i Budućnost – Timočanin.