Jedinstvo izgubilo od Timočanina na Gradskom stadionu

Fudbalski klub Timočanin odneo je sva tri boda u Prokuplje jer je pobedio Jedinstvo u Paraćinu rezultatom 2:1 u 26. Kolu Srpske lige Istok. Za naše sugrađane ovo možda i jeste iznenađenje ali za poznavaoce dešavanja u Srpskoj ligi i nije jer Timočanin igra odličnu polusezonu u kojoj još uvek nema poraz.

Gosti iz Prokuplja poveli su u 34. minutu golom sa bele tačke, da bi Jedinstvo preko Stefana Šalje poravnao na 1:1 u 42. minutu. Domaćini nisu uspeli da na krilima ovog pogotka osvoje sva tri boda u Paraćinu, a bod su ispustili u 77. minutu kada su gosti bili precizni nakon slobodnog udarca.

Zanimljivo, Timočanin je u prvih 15 kola prethodne jeseni zabeležio 7 poraza, a u drugom delu sezone ekipa iz Prokuplja nema ni jedan u čak 11 odigranih mečeva i jedno je od najprijatnijih iznenađenja ovog dela prvenstva. Njihov trener Veljković nada se da seriju mogu da produže možda čak i do kraja prvenstva.

Jedinstvo je pak sa druge strane nakon ovog meča ostalo na 37 bodova i zauzima 9. mesto na tabeli dok je Timočanin 6. sa 41 bodom. Zeleni u narednom kolu ponovo igraju derbi sredine tabele ali ovog puta gostuju Meševu osmoplasiranoj ekipi na tabeli sa svega 2 boda više od Paraćinaca.

SFS Borac je imao teško gostovanje u 26. kolu Srpske lige Istok. Staklarci su igrali sa Jagodinom u meču koji je završen sa miroljubivih 1:1 uz gol Nenada Simića. SFS Borac je sa ovim bodom došao do ukupno 46 i još uvek je na odličnom 4. mestu na tabeli, a ispred njih su još Budućnost Popovac, Dubočica iz Leskovca i Radnički iz Pirota. Staklarci će narednog vikenda igrati derbi kola jer se sastaju sa Radničkim iz Svilajna koji sa klupe predvodi bivši trener SFS Borca Zoran Terzić.