Timočanin pobedio Jedinstvo i nastavio fantastičan niz ovog proleća, SFS Borac remizirao sa Jagodinom

Paraćinsko Jedinstvo poraženo je prethodnog vikenda na domaćem terenu od Timočanina rezultatom 2:1 u derbiju sredine tabele u okviru 26. kola Srpske lige Istok. Zeleni su na Gradskom stadionu doživeli četvrti poraz kao domaćini, a ukupno 11 u ovoj sezoni.

Gosti iz Prokuplja poveli su u 34. minutu golom sa bele tačke, da bi Jedinstvo preko Stefana Šalje poravnao na 1:1 u 42. minutu.

Domaćini nisu uspeli da na krilima ovog pogotka osvoje sva tri boda u Paraćinu, a bod su ispustili u 77. minutu kada su gosti bili precizni nakon slobodnog udarca. Jedinstvo je ostalo na 37 bodova i na 9. mestu na tabeli dok je Timočanin 6. sa 41 bodom.

Zanimljivo, Timočanin je u prvih 15 kola prethodne jeseni zabeležio 7 poraza, a u drugom delu sezone ekipa iz Prokuplja nema ni jedan poraz u čak 11 odigranih mečeva i jedno je od najprijatnijih iznenađenja ovog dela prvenstva.

Sa druge strane SFS Borac je imao teško gostovanje u 26. kolu Srpske lige Istok. Staklarci su igrali sa Jagodinom u meču koji je završen sa miroljubivih 1:1 uz gol Nenada Simića. SFS Borac je sa ovim bodom došao do ukupno 46 i još uvek je na odličnom 4. mestu na tabeli, a ispred njih su još Budućnost Popovac, Dubočica iz Leskovca i Radnički iz Pirota.

U preostalim utakmicama ovog kola ostvareni su sledeći rezultati: Radnički – Car Konstantin 6:0, Dunav – Pčinja 1:0, Vlasina – Meševo 2:0, Radnički – Brzi Brod 3:0, Topličanin – Dubočica 0:3 i Budućnost – Timok 6:1.

Prvenstvo polako ulazi u završnu fazu, a do kraja ovogodišnjeg šampionata ostala su još 4 kola. U narednom 27. sastaju se: Budućnost – Radnički (P), Timok – Topličanin, Dubočica – Jagodina, SFS Borac – Radnički (S), Brzi Brod – Vlasina, Meševo – Jedinstvo, TImičanin – Dunav i Pčinja – Car Konstantin.