Kada se radi o recikliranju plastičnog otpada u poljoprivredi, za početak je najbitnija edukacija i komunikacija sa poljoprivrednicima. To radi upravo Udruženje „Centar za savremenu edukaciju i komunikaciju“ zajedno sa Udruženjem „Mladi poljoprivrednici Srbije“. Na jednom od sastanaka održanom u Domu kulture u Rekovcu, cilj je bio pokazati poljoprivrednicima koliko koristi mogu da imaju, ako recikliraju plastični otpad.
Pored poljoprivrednika, sastanku u Rekovcu su prisustvovali i predstavnici lokalne samouprave koji podržavaju ovaj projekat.
Suština cirkularne ekonomije je da se od otpada dobije novi proizvod koji se ponovo može koristiti bez trošenja neobnovljivih izvora energije, poručuju iz Udruženja „Centar za savremenu edukaciju i komunikaciju“. Statistički podaci su poražavajući, jer građani Srbije dnevno odbace na desetine tona plastičnog otpada. Edukacija i informisanje poljoprivrednika prvi je korak ka poboljšanju te prakse, pa je zato u okviru ovog projekta zakazano još nekoliko tribina u Svilajncu i Rekovcu.
Od 2000. do danas, Evropska Unija donirala je više od 3.6 milijardi evra Srbiji.
Sredstva su korišćena za podršku razvoja, kvaliteta života I reformi u sledećim sferama: civilna zaštita, zaštita od poplava i pomoć poplavljenim područjima, obrazovanje, povezanost, zaštita okoline, zdravstvena zaštita i zaštita potrošača, kultura, vladavina prava, lokalni razvoj, poslovi i
privredni rast, javna administracija, migracije, upravljanje javnim sredstvima, civilno društvo i mediji, socijalna inkluzija, omladina i sport. EU podrška je implementirana kroz saradnju sa Vladom Republike Srbije
Evropska Unija je donirala Srbiji više razvojnih sredstava nego svi drugi internacionalni donator zajedno.