SFS Borac odličan protiv Timočanina – treća vezana pobeda za staklarce

Fudbaleri SFS Borca ostvarili su pobedu u 18. kolu Srpske lige Istok. Oni su na stadionu kraj staklare nadigrali Timočanin sa 3:1 u standardnom prepodnevn terminu, karakerističnom za Paraćince.

Meč za domaćima nije dobro počeo jer je u 9. minutu Simić promašio penal. Verovatno najiskusnini prvotimac SFS Borca je ipak pogodio za 1:0 u 18. minutu. Prednost je duplirao u 71. nakon odlično izvedenog kornera Zlatkovića. Gosti smanjuju na 2:1 preko Ðorđevića, a konačan rezultat postavlja odlični Conić u 83. minutu.

Čestitam mojom momcima na borbenosti i zalaganju. Ova ekipa ima karakter i može još dosta toga da pokaže. Odličan meč, protivnik dobar koji je tražio svoju šansu. Dobro smo otvorili utakmicu i pored promešenog penala. Desio nam se pad koncentracije kod primljenog gola ali odličan kraj meča i idemo dalje, rekao je za Kanal M neposredno namon utakmice trener SFS Borca Vojkan Rajčić.

Drugi gol na meču postigao je Ilija Svrzić jedan od najmlađih igrača u sastavu domaćina.

Bilo je teško danas. Dobro smo igrali i imali posed. Drago mi je zbog pobede i presrećan sam jer je ovo prvi gol koji sam postigao u Srpskoj ligi, rekao je mladi Svrzić.

Ovo je inače treća vezana pobeda za staklarce u prvenstvu i može se zaključiti da su Paraćinci u dobrom naletu.

– Ništa u životu nije slučajno. Dobro radimo, borismo se… Ja verujem u moj sastav i uprava radi sjajan posao pa rezultat uvek dođe. Nakon ovakvog starta nema razloga da i u narednom kolu protiv Dunava u gostima ne idemo na pobedu, zaključio je svoje izlaganje Rajčić.

SFS Borac nakon ovog kola deli 5. mesto na tabeli da Jagodinom sa po 32 boda, a trećeplasirani Radnički iz Pirota ima svega dva više. Prvi je Trajal sa nedostižna 54 boda i dalje sa svim pobedama u prvenstvu!

Staklarci će narednog vikenda gostovati Dunavu u Prahovu. Opširniji izveštaj gledajte u ponedeljak na Kanalu M u Pričama dana.