Početak sezone iz snova! Ćuprijska Morava slavila u Nišu

Fudbaleri Morave 1918 iz Ćuprije imaju početak sezone kakav nisu ni sanjali. Ovaj klub je još uvek neporažen u Srpskoj ligi Istok, a u subotu je pobedio favorizovani OFK Sinđelić!

Naime, Ćupričani su gostovali OFK Sinđeliću u Nišu u utakmici 6. kola prvenstva. Gosti su sjajno otvorili meč i poveli već u 13. minutu golom Ilije Ilića. Mihajlo Čupić je povećao na 2:0 u 47. minutu, a treći gol za goste delo je Milana Todorovića u 79. za potpunu katastrofu Sinđe. Simeon Ćirić je samo ublažio poraz u 88. za domaćina.

Ovo je nakon SFS Borca bio drugi vezani poraz za Nišlije, a treći ukupno. Morava ima 12 bodova, po tri pobede i remija, nema poraz i druga je na tabeli. Ovaj klub sa klupe, podsećamo vodi Paraćinac Dejan Popović.

U subotu su odigrana još četiri meča. Dunav je sa minimalnih 1:0 pobedio kruševačko Jedinstvo 1936 za prvo mesto na tabeli, GFK Jagodina – Trstenik 3:1, Timok – Đerdap 1:1 i Radnički (P) – Vlasina 2:1.

Paraćinski srpskoligaši igraju u nedelju. Jedinstvo gostuje OFK Brzom Brodu, a SFS Borac popovačkoj Budućnosti. Obe utakmice počeće od 16 časova.