Paraćinski srpskoligaši poraženi ovog vikenda, Morava sjajna protiv Dunava

Paraćinsko Jedinstvo je poraženo je od Dinama, SFS Borac od Vlasine dok je Morava u Ćupriji petardirala Dunav i tako ostala neporažena i nakon 9. kola Srpske lige Istok u fudbalu.

Jedinstvo je u subotu na Gradskom stadionu dočekalo lidera na tabeli Dunamo Jug i doživelo poraz 3:1. Strelci za goste bili su Stojković u 13. minutu, Savić u 84. i Anđelović u zaustavnom vremenu. Jedini gol za zelene kojima je ovo peti poraz u sezoni postigao je mladi Đorđe Mitić. Jedinstvo se nalazi na 9. mestu na tabeli sa 10 bodova.

SFS Borac takođe nije uspeo da dođe do bodova i poražen je od Vlasine u gostima 2:1. Domaćin je rano već u 10. minutu poveo preko Nedeljkovića, a u 32. Zlatković poravnava na 1:1. Pobedu Vlasini donosi Bogdanović u 79. minutu. Staklarci ostaju na po dve pobede i remija i sa još pet poraza imaju 8 bodova za tek 13. mesto na tabeli.

U velikom naletu je Morava 1918 iz Ćuprije. Ovaj klub koji je najveće iznenađenje Srpske lige zabeležio je još jednu, 6. pobedu u sezoni ovoga puta protiv do ovog vikenda trećeplasiranog Dunava sa čak 5:0. Golove za ekipu Paraćinca Dejana Popovića na klupi postizali su Todorović dva puta, Ristić i Ćakić koji je takođe bio dvostruki strelac.

O ostalim mečevima Radnički (P) – Budućnost 3:1, OFK Brzi Brod – GFK Jagodina 0:3, Jedinstvo (Kš) – Timok 1:2, Đerdap – OFK Sinđelić 3:2, a najviše golova viđeno je u Trsteniku koji je pobedio Radnički iz Svilajnca 5:3. Na tabeli Dinamo Jug i dalje vodi sa 22 boda svega jedan više od sjajne Morave iz Ćuprije dok je treći Radnički iz Pirota sa 18.

U narednom 10. kolu Srpske lige Istok Jedinstvo gostuje Radničkom u Svilajncu, SFS Borac dočekuje Radnički iz Pirota dok Morava igra u Ćupriji sa Vlasinom.