Paraćincima preselo 20. kolo Srpske lige Istok

Oba paraćinska predstavnika u Srpskoj ligi Istok poražena su u nedelju. SFS Borac je kao domaćin doživeo neuspeh u meču sa OFK Sinđelićem, a Jedinstvo na gostovanju u Vlasotincu.

Na stadionu kraj staklare prvo poluvreme je završeno bez golova. Gosti su poveli u 54. minutu kada je pogodio Cvetković. Izjednačili su Paraćinci preko Nikole Gajića u 63. Ipak Ikić u 79. dovodi goste u vođstvo, a svaku nadu za makar bod domaćinu je ugasio Ajdarević osam minuta kasnije za konačnih 1:3.

Neuspešni su bili i zeleni koji su od 21. minuta igrali bez isključenog Nikole Novkovića. Strelci za domaćine koji su pobedili 2:0 bili su Bogdanović u 50. i Mitrović u 88. minutu.

U 20. kolu Srpske lige Istok Trajal je nastavio gotovo nestvran niz i slavio u 20. uzastopnom meču u prvenstvu, ovoga puta protiv Radničkog iz Pirota u derbiju kola 4:1. Budućnost je sa 2:0 pobedila GFK Jagodinu, Jedinstvo 1936 – Žitorađa 3:0, Meševo – Pčinja 3:2, Đerdap – Timočanin 1:0 i u Svilajncu, Radnički – Dunav 3:0.

Trajal je ubedljivo prvi na tabeli sa 60 bodova, a po 39 imaju Meševo i protivnik staklaraca u ovom kolu OFK Sinđelić. SFS Borac ostaje 6. sa 31 bodom dok je Jedinstvo 12. sa 22.

Narednog vikenda staklarci su ponovo domaćini ekipi iz vrha tabele ali ovoga puta Meševu, dok zeleni dočekuju Pčinju.