Moravski revir je najveći i pruža se dužinom Velike Morave. Obuhvata osam Paraćinskih sekcija, a uz njih i onu u Striži, Tekiji, Gornjem i Donjem Vidovu, Sikirici, Rataru, Drenovcu, Čepuru i Šavcu.
Crnački revir prostore se sekcijama Krežbinca, Busilovca, Mirilovca, Glavice, Bošnjana, Popovca i Lebine, dok Kučajski, kod Južnih Kučaja spaja sekcije Zabrege, Stubice, Buljana, Šaludovca, Gornje Mutnice, Izvora, Klačevice, Plane i Lešja.
Sve ove oblasti nazivaju se lovištem Crnica koje se prostire na gotovo 48 hiljada hektara, od kojih je lovna površina nekih 45 hiljada. U okviru ovih površina izdvojena su dva komercijalna terena za krupnu divljač: “Turska Bara” na 110 hektara i “Koziji rog” na 280 hektara. Takođe, postoje i dva trene za obuku pasa. Jedan, na 420 hektara namenjen je obuci goniča, a drugi, na 50 hektara je mesto gde se obučavaju ptičari i jamari.
Na prostoru lovišta „Crnica“, za koje je zaduženo Lovačko udruženje “Paraćin” postoji 74 samostalne čeke, i po 60 hranilišta za krupnu divljač i solišta.
Specifičnosti lovnog turizma Paraćina
Blizina većih vodenih površina i značajni deo Opštine pokriven šumama, u kombinaciji sa dva planinska lanca, stvorili su izuzetno pogodne uslove za uzgoj divljači.
Među gajenoj divljači prisutan je evropski jelen, divlja svinja, srneća divljač, zec, fazan i poljska jarebica. Pored toga tu su još i prepelica, grlica, gugutka, golub grivnaš, lisica, kuna belica, šakal i vuk.