Jedinstvo poraženo u Svilajncu, Morava iz Ćuprije nastavila nestvaran niz

Fudbaleri paraćinskog Jedinstva poraženi su 6. put ove sezone, a Morava iz Ćuprije ostvarila je 7. pobedu u 10 odigranih kola Srpske lige Istok i idalje je neporažena od starta prvenstva.

Zeleni su gostovali uvek nezgodnom Radničkom u Svilajncu kom i ne ide sjajno od starta sezone. Odličio je jedan gol već u 8. minutu kada je pogodio Stefan Manasijev. Paraćinci su utakmicu završili sa igračem manje jer je pred kraj utakmice Marko Dedijer dobio crveni karton. Jedinstvo je ostalo na tri pobede, jednom remiju i 6 poraza za i dalje 10 bodova i 10. mesto na tabeli.

Morava 1918 ostvarila je sedmu pobedu u sezoni, a ove subote stradala je Vlasina sa 2:1. Dvostruki strelac za Ćupričane bio Milan Todorović u 16. odnasno u 64. minutu iz penala. Morava je makar dan prva na tabeli sa 24 boda i još uvek oduševljava ljubitelje fudbala u ovim krajevima.

Podsećamo, ovu ekipu kroz najuspešniji period u novijoj istoriji kluba predvodi Paraćinac Dejan Popović. Ovaj klub bliži se broju od 500 dana bez poraza računajući i niz u Zoni Zapad kada su imali skor 25 pobeda i 5 remija.

U ostalim mečevima Dunav je sa 5:0 pobedio Jagodinu u Prahovu, Timok je bio siguran protiv Brzog Broda 3:0 dok je OFK Sinđelić u Nišu poražen od Trstenika 1:0.

U nedelju se u preostalim utakmicama 10. kola Srpske lige Istok sastaju SFS Borac – Radnički Pirot, Dinamo Jug – Jedinstvo 1936 Kruševac i Budućnost – Ðerdap.