Jedinstvo pobedilo Timočanin, SFS Borac poražen od Trajala

Fudbaleri Jedinstva pobedili su Timočanin dok je SFS Borac poražen od Trajala, učinak je paraćinskih srpskoligaša u vikendu za nama.

Oba paraćinska predstavnika u Srpskoj ligi Istok igrala su svoje mečeve 26. kola u subotu, a učinak je polovičan. Jedinstvo je na Gradskom stadionu pobedilo pretposlednji Timočanin rezultatom 3:2.

Zanimljivo, gosti su u ovoj utakmici poveli preko Videnovića u 32. minutu koji su ubrzo ostali bez iksljučenih Jovića i trenera Vidojevića. Izjednačio je Radovanović u 43. minutu. Sa bele tačke na 2:1 za domaćina gol postiže Lapčević u 49. minutu, a neizvesnost donosi Zdravković za 2:2. Pobedu zelenima omogućio je Lapčević drugim pogotkomu 72. minutu iz jedanaesterca.

Sa druge strane SFS Borac je bio u gotovo nemogućoj misiji i to na gostovanju ekipi koja ima sve pobede u prvenstvu, Trajalu! Prema očekivanjima staklarci su poraženi ali sa pristojnih 2:1 u Kruševcu. Jedini gol za goste postigao je Nenad Simić dok je pobedu Trajalu doneo naš Paraćinac i bivši igrač omladinskog sastava Crvene zvezde Marko Dedijer!

U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Meševo – GFK Jagodina 4:2, Radnički (P) – Žitorađa 6:1, Pčinja – Dunav 0:0, Vlasina – OFK Sinđelić 5:1, Budućnost (P) – Radnički (S) 3:1 i Jedinstvo 1936 – Đerdap 0:1.

Na tabeli i dalje sa maksimalnih 78 bodova vodi Trajal, Meševo je sada drugo sa 46, a treći Radnički iz Pirota sa 43 boda. Paraćinsko Jedinstvo se sa nova tri boda “popelo” na 8. mesto na tabeli sa 37 bodova, a dok je SFS Borac ostao na 6. mestu sa 39.

U narednom 27. kolu Srpske lige Istok staklarci u nedelju dočekuju Vlasinu, dok će zeleni dan ranije gostovati Dunavu.