Izložba pod nazivom „Svet(l)ost freskopisa crkve paraćinske“ fotografa Bojana Patrovića Bokca, koja je održana u Regionalnom inovacionom start ap centru u Paraćinu, bila je jedinstven događaj koji je okupio veliki broj posetilaca i ljubitelja umetnosti. Ova izložba je, ujedno, i Petrovićeva 18. po redu, ali i jedna od najznačajnijih, jer je pružila novo svetlo na umetnost freskopisa i doprinos fotografske umetnosti u očuvanju kulturnog nasleđa. On ističe da je ovo bila jedinstvena prilika da iskoristi svoje umeće i zabeleži novooslikane freske paraćinske crkve.
Izložba je svečano otvorena u prisustvu velikog broja posetilaca, a tom prilikom, događaj su uveličali i predsednik opštine Paraćin, Vladimir Milićević, i protojerej, starešina paraćinske crkve, Bratislav Đorđević. Atmosfera u Regionalnom inovacionom start ap centru bila je svečana i dodatno upotpunjena hrom mladih talenata paraćinske muzičke škole. Petrović ističe da je verodostojnost prikazanih fotografija fresaka zapravo onaj umetnički trenutak koji je bio neophodan kako bi freske i na platnu izgledale podjednako lepo kao na zidovima.
Višemesečni rad i mnogo sati provedenih na velikoj visini rezultirali su velikim brojem novooslikanih fresaka koje su dale potpuno novi sjaj crkvi Svete Trojice. Zasluge za ovaj poduhvat pripadaju jednoj četvoročlanoj porodici ikonopisaca koja se ovim poslom bavi dugi niz godina. Reč je o porodici Bilić, a jedan od njih, najstariji sin Nikola Bilić ističe da je oslikavanje paraćinske crkve bio jedan od većih poduhvata.
Sam proces fotografisanja fresaka unutar crkve bio je pravi izazov za Bojana Petrovića. Freske u crkvi, smeštene na velikim visinama, zahtevale su posebnu tehniku fotografisanja, a obrada tih fotografija nije bila ništa manje zahtevna. Bokca je morao da se pobrine za to da crteži budu realistično prikazani, poštujući detalje i nijanse freskopisa, kako bi verno prikazao njihovu lepotu. Ove fotografije su odštampane na platnu, što je omogućilo da se freske prikažu u njihovom punom sjaju i na način koji omogućava posetiocima da se na pravi način dive ovoj umetnosti.
Jedan od posebnih aspekata ove izložbe bio je i mogućnost da posetioci kupe ili naruče fotografije fresaka na platnu. Ove fotografije nisu samo umetnički rad, već predstavljaju i način na koji građani mogu da doprinesu obnovi crkve. Naime, svi koji želele da postanu deo projekta obnove paraćinske crkeve mogu da naruče odštampane fotografije ikona na platnu, a sredstva prikupljena od prodaje usmerena su na dalje renoviranje crkve Svete Trojice u Paraćinu.
Na ovaj način, Bojan Petrović Bokca nije samo stvorio umetnički rad, već je pomogao i da se očuva i unapredi kulturno nasleđe Paraćina. Ova izložba je zaista bila svet(l)ost freskopisa paraćinske crkve, kako u literalnom, tako i u simboličkom smislu, jer je spojila umetnost, veru, kulturu i zajednicu na jedan duboko emotivan i korisni način.