Istorijski uspeh mladih šahista Srbije – selektor Paraćinac Mladen Milenković (FOTO)

Kadetska reprezentacija Srbije pod vođstvom Paraćinca Mladena Milenkovića osvojila je zlatnu medalju na Prvenstvu Evrope u Češkoj. Uspeh je još veći ako znamo da je u Pragu kadetska reprezentacija osvojila ukupno 5 medalja što je najveći uspeh naše zemlje na šahovskim takmičenjima za kadete na evropskom i svetskom nivou.

Ekipu koja je osvojila zlato činili su po tablama Novak Dumbelović, Boško Stefanović, Vera Vujović i Aleksandar Kutanjac. Uz zlato u ekipnoj, selekcija Srbije osvojila je još 4 medalje u pojedinačnoj konkurenciji. Veri Vujović u kategoriji do 14 godina pripala je bronza u rapidu i blicu kao i zlato u standardnom šahu.

U konkurenciji šahista do 18 godina Mila Radenković osvojila je bronzano odličje u rešavanju šahovskih problema.

Na Kadetskom prvenstvu Evrope vladala je čini se nikad jača konkurencija, učestvovalo je 47 zemalja odnosno 1.231 šahista kadeta. Selektor kadetske reprezentacije Srbije je Paraćinac Mladen Milenković sa kojim ćemo ove nedelje saznati detalje sa ovog takmičenja pa priču na televiziji Kanal M u našim Pričama dana očekujte uskoro.