SFS Borac zaustavio Dinamo, Jedinstvo na čelu Srpske lige Istok

Fudbaleri paraćinskog SFS Borca odigrali su 1:1 sa Dinamom u utakmici 3. kola Srpske lige Istok. Staklarci su odoleli bivšem članu Prve lige Srbije i pomogli gradskom rivalu Jedinstvu da narednu nedelju dočeka na deobi prvog mesta na tabeli.

Na stadionu kraj staklare mreže su mirovale u prvom poluvremenu. U drugom je poveo domaćin preko Nikole Gajića koji je pogodio u 60. minutu. Konačan rezultat postavio je Vasilije Spasić u 66.

Paraćinaki sprskoligaš je malo lošije startovao prvenstvo pa još uvek nema pobedu nakon tri odigrana kola. Ima dva boda za tek 12. mesto na tabeli.

Mnogo bolje je krenulo Jedinstvu. Zeleni su neporaženi u šampionatu pa nakon subotnje pobede u Trsteniku dele prvo mesto na tabeli sa Dinamom i Timokom.

U narednom 4. kolu SFS Borac gostuje Radničkom u Svilajncu 1. septembra, a Jedisntvo takođe gostuje ali Dunavu u Prahovu 31. avgusta.