Tokom vrelih letnjih dana većina ljudi odlučuje se za celodnevni boravak u kući ili poslove odlaže nakon 18 časova popodne. Ipak, paraćinska gradska pijaca radi od ranih jutarnjih časova te oni koji žele sveže voće i povrće moraju poraniti kako bi izbegli visoke temperature. Negde oko podneva na zelenoj pijaci bilo je i prodavaca i kupaca te smo one koji su za tezgama pitali u kom vremenskom periodu je najveća potražnja.
S obzirom na to da je kupaca na pijaci bilo u velikom broju zanimalo nas je da li se u ovim vrelim letnjim danima radije odlučuju za klimatizovane prodavnice prehrambene robe ili za pijacu. Mišljenja su podeljena, ali se za dolazak na zelenu pijacu uglavnom odlučuju u ranim prepodnevnim satima.
Vreme je sezonskog voća i povrća i mada se u marketima takođe mogu pronaći, primarno prodajno mesto u najvećem broju slučajeva je Zelena pijaca. Domaćim dinjama, lubenicama, jabukama, krompiru i paprici cena nije varirala previše u odnosu na prethodni period, kažu prodavci.
Noviteti na gradskoj pijaci su kupine i šljive. Cene šljiva variraju od 180 do 200 dinara po kilogramu, dok su kupine nešto skuplje. Što se sezonskog povrća i voća tiče kao što su lubenice, dinje, paprike i nektarine, najave su da njihova cena po kilogramu pasti za nekih dvadesetak dinara u narednom periodu, kažu prodavci sa paraćinske Zelene pijace.