Uspešna premijera SFS Borca na startu prolećnog dela sezone u Srpskoj ligi Istok

Fudbaleri SFS Borca ostvarili su pobedu u 16. kolu Srpske lige Istok. Paraćinci su nakon preokreta pobedili poslednjeplasirani Car Konstantin sa 3:1.

Domaćin je odigrao prvo poluvreme za zaborav u kojem su Nišlije povele sa 1:0 golom Jovića u 32. minutu.

Sasvim drugačije izdanje SFS Borca u nastavku rezultiralo je sa tri gola u mreži gostiju kada su pogađali Simić i Conić u 65. i 66. minutu kao i Mijatović u prvom minutu nakoknade.

Navijače je zabrinula činjenica da je strelac prvog gola za SFS Borac kada je Nenad Simić nakon drugog žutog kartona isključen sa ove utakmice i po svemu sudeći pauziraće naredni meč. Glavni sudija je na ovoj utakmici pokazao sedam žutih i jedan crveni karton.

Staklarci sada dele 4. mesto na tabeli sa po 28 bodova sa Radničkim iz Svilajnca koji je remizirao sa OFK Topličaninom 1:1.

SFS Borac će u narednom 17. kolu gostovati Pčinji u utakmici koja je na programu 11. marta od 15 časova.