Paraćinski srednjoškolac osvajač bronzane medalje na Republičkom takmičenju u atletici

Marko Arsić učenik Ekonomsko-trgovinske škole u Paraćinu osvojio je bronzanu medalju na Republičkom takmičenju u atletici. On je ovaj podvig ostvario na atletskom stadionu u Kraljevu na trci 400 metara.

Ovaj momak koji će uskoro napuniti 19 godina bio je učesnik tri kvalifikacione trke pre velikog finala u Kraljevu. Na ovom stadionu uspeo je i da popravi lični rekord.

Na atletskom stadionu u Kraljevu uz Marka Arsića bio je i njegov profesor fizičkog Saša Petrović koji se poslednjih godina takođe bavi atletikom ali u nešto dužim distancama.

Iako je jedini Paraćinac koji je osvojio medalju, Marko ipak nije jedini učenik iz naše sredine koji je učestvovao na Republičkom takmičenju u atletici.

Marko Arsić je atletikom prvo rekreativno počeo da se bavi 2012., a nešto ozbiljnije tek pre tri godine. Počeo je u Atletkom klubu Paraćin da bi nedavno promenio boje od kada nastupa u dresu OAK Morava iz Ćuprije.

Ovaj momak će uskoro završiti četvorogodišnje školovanje u Ekonomsko-trgovinskoj školi, a što je zanimljivo izrazio je želju da postane frizer. Uporedo sa tim nastaviće da trenira atletiku na stadionu u Ćupriji gde ima odlične uslove na tartan podlozi i vrhunskog trenera, legendu srpske atletike Dragana Zdravkovića.