Minimalac Jedinstva protiv Dunava za nova tri boda

Fudbaleri Jedinstva ostvarili su treću ovosezonsku pobedu. Oni su pobedili Dunav iz Prahova sa minimalnih 1:0 u 8. kolu Srpske lige Istok pred oko 150 gledalaca na Gradskom stadionu u Paraćinu. Trener domaćina zadovoljan je konačnim ishodom rekavši da je najteže igrati već dobijene utakmice s obzirom na to da su gosti pre utakmice u Paraćinu vezali 5 poraza.

Jedini gol na meču postigao je Strahinja Kojić u 29. minutu nakon odlično izvedenog kornera i asistencije Nemanja Petrovića. Do kraja utakmice domaćin je bio bolja ekipa koja je kontrolisala igru uz par nesigurnosti odbrane pa i golmana Miloša Mladenovića. Na sreću gosti iz Prahova to nisu iskoristili pa su sva tri boda ostala u Paraćinu.

Jedisntvo je ovom pobedom uhvatilo zalet za naredno kolo jer će za vikend putovati u Niš gde će imati priliku za nova tri boda jer je njihov protivnik Car Konstantin koji je u ligi od početka prvenstva zabaležio svih osam poraza.

Sa druge strane SFS Borac nije imao previše razloga za zadovoljstvo jer su igrači ovog tima nakon dva poraza u ligi priželjkivali pobedu u Zaječaru. Paraćinci su sa Timokom igrali 1:1 i pored toga što su od 65. minuta imali igrača više. Priliku da poprave utisak imaće naredne nedelje kada se na stadionu kraj staklare igra derbi meč 9. kola Srpske lige Istok između SFS Borca i FK Budućnost iz Popovca, drugoplasirane ekipe na tabeli koji u ligi još nema ni jedan poraz.