Steva Pisar je napunio top, nanišanio i ispalio ka kampu. Đule je pogodilo upravo ono mesto koje je najviše svetlelo, a odmah nakon muzika i vreva zamreše u kampu. Iako je Steva mislio da je na mestu ubio pašu, to nije bilo sasvim tačno. Ipak, jeste ga pogodio u nogu, što je za posledicu imalo demoralizaciju Turaka, predaju i povlačenje. Hafiz Paša je nekoliko dana kasnije umro u Nišu od posledica ranjavanja. Svojim hicem, Steva je stavio tačku na prvu pobedu srpskog naroda u Prvom srpskom ustanku.
Ko je bio Steva Pisar?
Priča o Stevi Pisaru je jedna od legendi Pomoravlja, a kao i kada je reč o svakoj legendi, i u ovom slučaju postoji veoma malo istorijski proverenih i pouzdanih podataka.
Zna se da je bio jedan od šestorice sekretara koji su služili Karađorđa za vreme Prvog srpskog ustanka. Njihov zadatak je bio da pišu i čitaju sva dokumenta koja su stizala do vožda. Iz ovoga se može zaključiti da je on bio učen čovek, jedan od retkih pismenih u s početka 19. veka u porobljenoj Srbiji.
Njegovo prezime je takođe nepoznanica. Iako se u mnogim zapisima novijeg doba pominje kao Stevan Stevanović, postoje i predanja i zapisi koji tvrde da se prezivao Jevtić ili Filipović
„Po onome što sam ja mogao da nađem, niko ne kaže ko je taj, jer nisu sačuvani delovodni protokoli. Taj Steva Pisar je najverovatnije Stevan Jevtić, jer je sa tim imenom postojao jedan čovek u spisima“ – izjavio je Đorđe Petrović, književnik koji je pisao o Karađorđevom brdu i Stevi Pisaru.
Stevino poreklo, prezime, godine rođenja i smrti zaboravljeni su i verovatno nikada neće biti poznati. Ipak, jedan njegov čin, 1805. godine, na Karađorđevom brdu kraj Paraćina ostaće zapamćen. Ovu priču sačuvao je i zapisao pedeset godina kasnije Petar Jokić, jedan od najbližih Karađorđevih saradnika.