Jedinstvo pobednik derbija 19. kola Srpske lige Istok

Fudbaleri Jedinstva pobedili su gradskog rivala SFS Borac na gradskom stadionu u Paraćinu rezultatom 1:0. Derbi utakmicu 19. kola Srpske lige Istok odlučila je odlična reakcija makazicama najiskusnijeg prvotimca zelenih Duška Dukića u drugom poluvremenu. Obema ekipama pripalo je po poluvreme, a konačan ishod meča odlučio je jedan detalj, saglasni su akteri današnje utakmice.

Odlukom nadležnih zapadna tribina bila je zaključana za gledaoce koji su meč pratili sa suprotne, takozvane istočne strane stadiona. Pobedama nad drugoplasiranim Popovcem i SFS Borcem, ekipa sa gradskog stadiona izjednačila se sa gradskim rivalom po broju osvojenih bodova na tabeli Srpske lige Istok.

Obe ekipe vodiće veliku borbu do kraja prvenstva jer se gradski rivali koji su u velikoj meri promenili sastave, nalaze na sredini tabele sa po 28 bodova.

Paraćinski srpskoligaši su prethodnih dana odigrali po dva meča u ligi koji su ranije odloženi zbog vanredne situacije u našoj opštini. Nastavak takmičenja u Srpskoj ligi Istok uslediće već narednog vikenda kada će Jedinstvo u subotu dočekati Radnički iz Svilajnca dok će staklari putovati u Medoševac a njihov protivnik je Mladost.