Prijateljska utakmica FK Jedinstvo – FK Sinđelić Niš

Fudbaleri paraćinskog Jedinstva pobedili su Sinđelić iz Niša rezultatom 1:0. Oni su ovu pobedu na Gradskom stadionu ostvarili svega 10 dana nakon početka priprema za novu sezonu.

Jedini gol na meču pred stotinak gledalaca postigao je Borko Milenković u 12. minutu. Domaćin je bio bolji protivnik u prvom a Nišlije u drugom poluvremenu.

Sastav zelenih nije se mnogo promenio u odnosu na prošlu sezonu a okosnicu ekipe mahom čine starosedeoci. Ipak, trener Jedinstva Miladinović kaže da će pokušati da se pojačaju pred početak sezone od koje očekuju mnogo.

Članovi Izvršnog odbora FS Regiona istočne Srbije su na nedavno održanoj sednici u Nišu, jednoglasno odlučili da Srpska liga „Istok“, u predstojećoj sezoni broji 20 klubova. Tu je bilo mesta i za Jedinstvo iz Paraćina koje se u ovaj rang vraća nakon jednogodišnjeg takmičenja u Zoni Zapad.

Jedinstvo će narednih dana odigrati još dve pripremne utakmice. U subotu će gostovati Slogi iz Batočine a naredne srede na Gradskom stadionu gostovaće Rembas iz Resavice.