Poraz u poslednjoj ovosezonskoj utakmici odbojkaša Borca

Odbojkaši Borca nisu uspeli da pobedom završe veoma uspešnu sezonu jer su u utakmici poslednjeg 22. kola Prve lige Srbije poraženi na domaćem terenu od Velikog Gradišta rezultatom 3:2. Gosti su se na ovaj način revanširali Paraćincima za poraz u prvom delu sezone upisavši 13. pobedu u prvenstvu i šestu uzastopnu.

Paraćinci su odlično počeli i osvojili prvi set 25:22 nakon čega gosti preokreću osvajanjam naredna dva 21:25 i 19:25. Osvajanjem četvrtog seta 25:16 domaćin uvodi meč u neizvesnu završnicu u kojoj su Gradištanci bili konkretniji i rezultatom 13:15 osvajaju peti set.

Paraćinci su ovaj meč odigrali veoma oslabljeni baz čak trojice igrača. Ipak i pored poraza teren su napustili sa osmehom na licu jer su kao debitanti u Prvoj ligi Srbije uspeli da izbore opstanak. Ostvarili su po 11 pobeda i poraza sa skoro identičnim brojem osvojenih i izgubljenih setova što je na kraju sezone bilo dovoljno za 6. mesto na tabeli.

Plasman u Superligu Srbije obezbedili su Spartak iz Ljiga i Metalac iz Gornjeg Milanovca dok su iz Prve lige ispali leskovačka Dubočica I beogradski Železničar. Paraćinci će uskoro na zasluženi odmor na kojem će imati dosta vremena da razmisle o strategiji za narednu sezonu.