Odbojkaši Borca poraženi od Spartaka iz Ljiga

Odbojkaši Borca poraženi su od Spartaka iz Ljiga 3:1 u utakmici 3. kola Prve lige Srbije. Gosti su bili apsolutni favoriti u ovoj utakmici koju su rešili u svoju korist uz male poteškoće. Paraćinci su pokazali zube bivšem Superligašu osvojivši jedan set.

Domaćin je očajno počeo utakmicu izgubivši prvi set 25:15. Odbojkaši Borca su se potom trgli, zaigrali mnogo bolje i osvojili 2 set na razliku 29:27. Treći ujedno i najzanimljiviji set pripao je Spartaku 28:26 nakon čega su Paraćinci posustali i izgubili četvrti rezultatom 25:16.

Utakmica je u potpunosti opravdala Prvoligaški status i pored odsusustva igrača obe ekipe zbog problema sa povredama. Iznenađen jakim otporom domaćina trener Spartaka je uz čestitke Borcu na prikazanoj igri, rekao da su njegovi izabranici morali mnogo da se potrude da bi u ovoj utakmici ostvarili pobedu.

Paraćince narednih dana očekuju dva teška gostovanja. Prvo će pokušati nemoguće u 1/8 finala Kupa Srbije a potom pokušati da dođu do novih bodova u 4. kolu Prve lige Srbije.

Borac je u prva tri kola ostvario jednu pobedu i dva poraza i sa 3 boda se nalazi na deobi 7 mesta na tabeli sa odbojkašima iz Velikog Gradišta.