Jedinstvo pobedilo OFK Brzi brod u 28. kolu Srpske lige Istok

Nakon poraza u prethodna dva kola Jedinstvo je ostvarilo pobedu nad OFK Brzi brod rezulatom 3:0 na domaćem terenu.Gostujući tim se nalazio u zoni ispadanja, a kako kažu iz ovog kluba očekivano su izgubili, jer Jedinstvo važi za jakog protivnika. Činjenica da je domaćin poveo 1:0 već u 16. minutu, jer je fudbaler njhove ekipe Ivan Krstić postigao autogol, svakako im nije išla u korist.

Nakon autogola gostujuće ekipe, u 34. minutu prvog poluvremena strelac gola bio je Nemanja Petrović, čime je domaći tim poveo 2:0. Njegov saigrač Miloš Tadić rekao je da je njihova ekipa imala bolju taktiku, zbog čega su i pobedili. Drugi gol za ekipu Jedinstva postigao je Nemanja Milenović, u 79. minutu.

U nedelju je kompletirano 28. kolo Srpske lige Istok, a dva kola pre kraja Jedinstvo se nalazi na 8. mestu na tabeli. Predstavnik kluba pobedničke ekipe Duško Dukić kaže da je zadovoljan odigranim mečom i opstankom u ligi.

Nakon ovog poraza, OFK Brzi brod je izgubio šansu za opstanak u ligi i zbog toga im je ova utakmica bila zaista teška, jer nisu očekivali ovakav kraj sezone, kaže Zoran Dimitrijević, trener ovog kluba.

Narednog vikenda ekipu Jedinstva očekuje derbi protiv gradskog rivala SFS Borac, koji se nalazi za 6 poena iznad njih na tabeli. Iz kluba kažu da očekuju odličnu utakmicu i da će dati sve od sebe da pobede.

Gradski rival SFS Borac poražen je od Vlasine 2:1 u 28. Kolu Srpske lige Istok, a nakon derbija sa Jedinstvom ovaj klub očekuje meč protiv Dunava iz Prahova.